środa, 8 kwietnia 2015

PAN PRZYPADEK I GŁOSOWANIE

Już jutro zostaną opublikowane najlepsze projekty w konkursie na okładkę najnowszego tomu moich przygód pt.: "Pan Przypadek i fioletowoskórzy". A dziś pokrótce przypomnę zasady głosowania na okładkę, które są niezmienne od pierwszego konkursu (a ten już jest trzeci). Ponieważ konsekwentnie zwalczam wszelkie układy i układziki oraz "wiecie rozumiecie" konkurs konkursem ale wygrać musi nasz kandydat, to oddaję ostateczny werdykt w ręce jak najbardziej fachowego jury. Dlatego głosować mogą wyłącznie osoby prowadzące własne blogi z recenzjami książek Wierzę bowiem, że dzięki oddaniu jakie okazały swojej pasji oraz konsekwencji z jaką się jej poświęcają (stąd dodatkowy wymóg, by prowadziły swojego bloga od co najmniej lipca 2014 r.) są najbardziej kompetentni do wydania najsprawiedliwszego werdyktu.

Technicznie ma to wyglądać tak, że każdy z blogerów może głosować na maksymalnie trzy projekty, przyznając im odpowiednio 3, 2 oraz 1 punkt. W przypadku zagłosowania na mniejszą liczbę projektów bloger sam decyduje, jaką liczbę punktów (3,2 lub 1) przyznaje wybranym przez siebie projektom (n przykład 3 i 1 lub 3 i 2). O swojej decyzji bloger informuje łącznie poprzez post na swojej stronie oraz poprzez zgłoszenie faktu głosowania i ilości punktów przyznanych na adres okladka@wydawnictwozakladka.pl. Ta podwójna procedura ma z jednej strony ułatwić zliczanie głosów, z drugiej zapobiec podszywaniu się pod blogerów przez osoby nieuprawnione z trzeciej zaś zapewnić pełną transparentność głosowania, bo każdy, kto będzie chciał, będzie mógł sam policzyć oddane głosy.

  Głosowanie odbywa się, w dniach 9-29 kwietnia 2015 r. Są z niego wyłączeni, rzecz jasna, ci blogerzy, którzy sami nadeślą swoje prace na konkurs. 

12 komentarzy:

 1. Proszę, oto głosy:
  http://agnestariusz.blogspot.com/2015/04/przypadkowa-okadka.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje głosy są tutaj:
  http://zapiskinaserwetkach.blogspot.com/2015/04/okadka-dla-przypadka.html

  OdpowiedzUsuń
 3. A moje tu:http://natanna-mojezaczytanie.blogspot.com/2015/04/gosuje-na-okadke-dla-ksiazki-jacka.html

  OdpowiedzUsuń
 4. I jeszcze moje: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/04/pan-przypadek-i-gosowanie-na-okadke.html

  OdpowiedzUsuń
 5. dokładam się i ja
  http://notatnikkulturalny.blogspot.com/2015/04/pan-przypadek-wybor-okadki-i-czekamy-na.html

  OdpowiedzUsuń
 6. I ja! :)
  http://czytanieprzykominku.blogspot.com/2015/04/okadka-dla-pana-przypadka.html

  OdpowiedzUsuń
 7. https://agnieszkapohl.wordpress.com/2015/04/28/glosowanie-na-okladke/

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie zagłosowałam, nad czym ogromnie ubolewam. Zakodowałam sobie koniec głosowania na ostatni dzień kwietnia. No i mam za swoje. Może i zatem nie powinnam się wypowiadać, ale wg regulaminu głosowanie miało być tajne i na adres okladka@wydawnictwozakladka, nie pod postem. A może nastąpiła zmiana regulaminu? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głosowanie tajne być nie mogło, bo przecież zgodnie z regulaminem należało opublikować swoje głosy na swoim blogu, tak żeby każdy mógł sobie w razie czego policzyć. Wymogu regulaminowego umieszczania tutaj też nie było i nie wszyscy głosujący to zrobili. Ale ponieważ najważniejsza jest dla mnie transparentność głosowania komentarze te pozostawiłem, bo moim zdaniem tej transparentności służyły:)

   Usuń
  2. Hmmm, nie prościej było: głosujemy pod postem!?

   Usuń
  3. Pomyślę o tym następnym razem:)

   Usuń