piątek, 18 lipca 2014

PAN PRZYPADEK NAPROWADZA


Być może niektórzy z potencjalnych autorów okładki zastanawiają się kim tak naprawdę są korpoludki. Oczywiście jasnym jest, że to pracownicy dużych, międzynarodowych korporacji. Nie należy ich przy tym mylić z lemingami, które są naturalnie członkiem większego zbioru pod nazwą korpoludki, ale wypełniają tylko część z definicji tej grupy.

Co zatem charakteryzuję te osoby? Przede wszystkim niezachwiana wiara w genialność i „najlepszość” własnej firmy. Nie przyjmują do wiadomości możliwości własnego zwolnienia bo przecież tak wspaniała koroporacja nie pozbywała by się kogoś takiego jak oni. Dlatego często wypierają ze świadomości, że są już bezrobotni i fakt, że nie są członkami najcudowniejszej społeczności świata, dociera do nich długo. Korpoludki są bowiem firmowymi szowinistami, którzy traktują pracujących u konkurencji jak ludzi gorszych rasowo a jej produkty za wytwór godny fabryk z Trzeciego Świata. Na całe zresztą otoczenie patrzą zwykle z góry. Choć też są pełni kompleksów, szczególnie na punkcie własnej narodowości. Z tego powodu najczęściej chcą zaoszczędzić obcokrajowcom trudu uczenia się tego dziwnego, szeleszczącego języka, sami poznając chętnie kilka obcych narzeczy. Zwykle zresztą władają nimi dużo lepiej niż ojczystą mową. Może to też brać się stąd, że marzą o jak najszybszej wyprowadzce do lepszego świata. 

To moje prywatne obserwacje, z którymi nie musicie się zgadzać, ale które mogą pomóc wam przy projektowaniu okładki. Takie są bowiem korpoludki z trzeciego tomu moich przygód. Nieco groteskowe, zadufane w sobie pacynki, które po zniknięciu wprawnej ręki animatora stają się zwykle strzępem sflaczałego materiału.

A na koniec raz jeszcze techniczne szczegóły konkursu:

1.      Konkurs jest skierowany do osób pełnoletnich zarówno tych zajmujących się zawodowo projektowaniem jak i dopiero mających zamiar zacząć swoją przygodę z tym zajęciem.

2.      Trzeba zaprojektować okładkę, która na pierwszej stronie i grzbiecie uwzględni tytuł książki, czyli „Pan Przypadek i korpoludki” oraz imię i nazwisko autora a na czwartej otrzymany od wydawnictwa tekst i kod kreskowy wraz z ceną i nazwę wydawnictwa.

3.      Reszta jest dowolna ale należy pamiętać, że do każdego z elementów trzeba mieć prawa autorskie.

4.      Każdy biorący udział może nadesłać najwyżej trzy projekty i musi to zrobić do 2 sierpnia 2014 r. na adres okladka@wydawnictwozakladka.pl

5.      Jury konkursu wyłoni od 4-6 projektów, które następnie wezmą udział w głosowaniu blogerów prowadzących blogi z recenzjami książkowymi i to oni właśnie wyłonią ostatecznego zwycięzcę konkursu. Głosowanie będzie trwać w dniach 5-20 sierpnia a jego wyniki zostaną ogłoszone do 23 sierpnia.

6.      Nagrodą w konkursie jest 1250 PLN i oczywiście druk w książce która trafi do księgarń (jej premiera jest planowana na 20 września)

7.      Zanim zabierzecie się za projektowanie napiszcie na adres okladka@wydawnictwozakladka.pl a otrzymacie szczegółowy regulamin, z którym należy się zapoznać przed wzięciem udziału w konkursie.

   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz