środa, 18 września 2013

PAN PRZYPADEK MÓWI JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ GŁOSOWANIE


Dziś pokrótce o głosowaniu w konkursie. Bardzo zależało mi na tym, żeby wyboru właściwej okładki do „Pana Przypadka i celebrytów” dokonało jak najbardziej fachowe jury. Dlatego głosować mogą wyłącznie osoby prowadzące własne blogi z recenzjami książek Wierzę bowiem, że dzięki oddaniu jakie okazały swojej pasji oraz konsekwencji z jaką się jej poświęcają (stąd dodatkowy wymóg, by prowadziły swojego bloga od co najmniej stycznia 2013 r.) są najbardziej kompetentni do wydania najsprawiedliwszego werdyktu.

Technicznie ma to wyglądać tak, że każdy z blogerów może głosować na maksymalnie trzy projekty, przyznając im odpowiednio 3, 2 oraz 1 punkt. W przypadku zagłosowania na mniejszą liczbę projektów bloger sam decyduje, jaką liczbę punktów (3,2 lub 1) przyznaje wybranym przez siebie projektom (n przykład 3 i 1 lub 3 i 2). O swojej decyzji bloger informuje łącznie poprzez post na swojej stronie oraz poprzez zgłoszenie faktu głosowania i ilości punktów przyznanych na adres okladka@wydawnictwozakladka.pl . Ta podwójna procedura ma z jednej strony ułatwić zliczanie głosów, a z drugiej zapobiec podszywaniu się pod blogerów przez osoby nieuprawnione. 

  Głosowanie odbywa się, tak jak już pisałem, w dniach 3-11 października. Są z niego wyłączeni, rzecz jasna, ci blogerzy, którzy sami nadeślą swoje prace na konkurs. 

6 komentarzy:

 1. Pierwszy raz widzę taki system oceniania;) Całkiem zacny, z chęcią się przyłącze;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, im więcej głosujących, tym bardziej obiektywny wynik.
   A system głosowania taki a nie inny, bo Autor, w związku z własnymi, przykrymi doświadczeniami, ma małą obsesję na punkcie przejrzystości i uczciwości konkursów artystycznych:)

   Usuń
 2. Czekamy na okładki, dziś mamy 3 października ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. obrady jury trwają... okładki ukaża się w godzinach popołudniowych:)

   Usuń
 3. Z chęcią wezmę udział, choć już widzę, że wybór jest trudny;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, wybór niełatwy. Ale dzięki temu którykolwiek projekt by nie wygrał, okładka będzie na pewno dobra:)

   Usuń